Списання боргів по кредиту

За даними Національного банку України, близько 54% оформлених кредитів є неповерненими й безнадійними. Іншими словами, позичальник не має можливості їх погасити. Причин такої приголомшливої статистики багато: нестабільна економічна ситуація, видача великої кількості кредитів без ретельної перевірки кредитоотримувача, коливання курсу валют і так далі. Результат же такий, що Україна займає перше місце в Європі за кількістю неповернених позик. Саме тому багатьох позичальників цікавить питання, чи можна списати борги за кредитом, і що для цього треба. Спробуємо розібратися в цьому питанні в цій статті.

Чи можна списати борги за кредитом?

Якщо говорити коротко, то – так. Існує багато причин, чому банки й мікрофінансові організації списують борги:

  • Боржник помер.
  • Боржник вважається зниклим без вісті.
  • У боржника немає задекларованого майна у власності. Коли з боржника нічого стягнути через суд, то кредиторові простіше й дешевше закрити справу, навіть якщо йдеться про великий борг, який накопичився за тривалий час невиплат. Якщо ж позика оформляється під заставу автомобіля або нерухомості, то у такому разі фінансові організації можуть звернутися до суду.
  • Боржник оформив процедуру банкрутства. В Україні фізичні особи украй рідко йдуть на такий крок, оскільки він має ряд правових наслідків.
  • 1 або 2 група інвалідності позичальника. В деяких випадках позичальник може звернутися до суду з вимогою списати борги через отриману їм групу інвалідності. У такому разі боргові зобов’язання перекладаються на страхову компанію.
  • Пройшов термін позовної давності по кредиту, який складає 36 місяців.

Що таке термін позовної давності по кредиту, і скільки треба не платити, щоб списали борг?

Далеко не усі боржники знають, що в Україні існує 257 стаття Цивільного кодексу. Згідно з цією статтею списання позик здійснюється через 36 місяців після дати останнього платежу. При цьому відбувається повне списання кредитного боргу. Тобто, з позичальника знімаються кредитні зобов’язання й усі наявні обмеження. Його кредитна історія при цьому залишається не самою гарною, та зате він не має боргу перед фінансовою установою.

Щоб списати борг за кредитом по терміну давності, позичальник повинен упродовж 3 років чітко відстоювати свою позицію, не погоджуватися з нарахуваннями й ні в якому разі не вносити платежів. Термін давності рахується з моменту останнього платежу, тому внесення навіть мізерної суми призводить до того, що 3 роки починають відлічуватися наново.

Списання по терміну давності цілком законно, і у банку або колекторних агентств не так багато правових методів повернення позикових коштів і відсотків, що набігли. Тому боржникові досить лише стояти на своєму, і у результаті через деякий час часу борг буде списаний по 257 статті Цивільного кодексу.

Часткове списання боргу

  1. Часткове списання боргу перед банком. Якщо у позичальника скрутне фінансове становище, і він не в змозі віддати кредит, відсотки, що набігли й пеню, то він може зв’язатися з кредитором та попросити перерахувати борг. У багатьох випадках банки й МФО йдуть на подібні поступки, якщо бачать, що позичальник згоден виплатити борг, але тільки при його частковому списанні. Позичальникові при цьому необхідно надати документи, що демонструють його непросте фінансове становище.
  2. Часткове списання боргу перед колекторським агентством. Частково списати борг можна навіть у колекторського агентства. Головне, правильно побудувати діалог й проявити бажання повернути гроші, але тільки за умови зменшення суми. З урахуванням того, що колектори купують борги приблизно за 25% від їх розміру, вони нерідко йдуть на поступки й списують до 50 відсотків боргу.
  3. Штрафи й відсотки. Штрафи й відсотки, що нараховуються при несплаті кредиту, так само мають термін давності, і він складає 1 рік. Інакше кажучи, якщо позичальник впродовж одного року не платить нараховані йому по кредиту відсотки й штрафи, то кредитор не має права вимагати їх погашення. Крім того, за законодавством сума штрафів і відсотків по позиці не може перевищувати 50% від його первинного розміру.

Висновки

В Україні існує декілька законних способів списання боргів за кредитом. Проте треба розуміти, що для позбавлення від боргів необхідно знати нюанси законодавства, а також знати, що можна робити в тій або іншій ситуації, а чого не можна. Оскільки кожен випадок по-своєму унікальний, універсальної поради, як списати борги за кредитом, не існує. Якщо ж ви маєте намір позбавитися від боргів перед банком або МФО, то краще звернутися за консультацією до компетентного фахівця, який добре розуміється в цьому питанні.

Следующая статья
Напишіть
свій відгук

Ваш відгук буде опублікований після перевірки модератором

Close
Вхід
Close

Мы свяжемся с вами по телефону или отправим ответ на почту

Спасибо за подписку