Позика на карту
Наші переваги
Відсоткова ставка – не єдиний важливий параметр позики. У деяких випадках у пріоритеті можуть виявитися швидкість, простота і спосіб отримання грошей. Наприклад – якщо зарплату затримали на 2-3 дні, а на ці гроші вже були побудовані термінові плани: відпочинок із заброньованими квитками, або важливий похід до стоматолога. Звертатися до рідних чи друзів і брати в них у борг – не всі хочуть, і це теж не завжди швидка справа.
Тому найпростіше звернутися по позику.
У яких компаніях найпростіше отримати позику на карту?
Кредити в Україні видають компанії двох видів: банки і мікрофінансові організації. Якщо порівняти їхні послуги за простотою і швидкістю видачі позики, то беззастережно перемагають МФО.
Чим позика онлайн відрізняється від банківської?
Порівняємо банківську споживчу позику з позикою на карту в МФО:
Позика в МФО | Споживча позика в банку | |
Мінімальна та максимальна суми, грн | від 500 до 20 000, при першому кредиті до 12 000 | у середньому від 50 000 і до кількох сотень тисяч, у деяких банків є позики на менші суми |
Термін погашення | до 30 днів, у деяких МФО є середньострокові позики до 45-180 днів | зазвичай від кількох місяців до кількох років |
Кількість і частота платежів | один платіж не пізніше, ніж закінчується термін дії договору, але можна погасити позику достроково або вносити платежі частинами | є стогий графік платежів з датами і сумами, за дострокове погашення можуть брати додаткову комісію |
Мета отримання | будь-яка | про мету позики обов’язково запитають, для купівлі товару можуть запропонувати оформити розстрочку |
Як можна використовувати гроші | гроші приходять на звичайну банківську картку будь-якого банку, їх можна надіслати іншій людині, оплатити покупку з картки, або зняти готівку | якщо гроші надійшли на карту, за зняття готівки можуть стягувати додатковий відсоток |
Вимоги до клієнта | Вік від 18 до 65 років, є українське громадянство, немає відкритих прострочених кредитів | Є офіційне працевлаштування, стаж на поточному місці роботи від 6 місяців, хороша чи чиста кредитна історія, вік від 24 до 55 років, і ще більше другорядних факторів, через які можуть відмовити |
Умови видачі онлайн-позик на карту в Україні
Усі українські МФО пропонують приблизно однакові умови. Для наочності наведемо реальні дані від однієї з найбільших мікрофінансових організацій у країні – Credit7:
- перший кредит – під 0.01% на день, на строк від 5 до 30 днів, на суму від 500 до 15 000 грн;
- з другого кредиту і далі – під 2% на день, на строк від 5 до 30 днів, на суму від 500 до 30 000 грн.
І нові, і постійні клієнти можуть звернутися по позику цілодобово: компанія розглядає заявки і у вихідні дні, і у свята, і в неробочий час (тобто між 17.00 вечора і 08.00 ранку). Для отримання грошей потрібні тільки українські паспорт та ІПН. Якщо є довідка про доходи – її теж можна надати за бажанням. Без неї МФО не відмовляють у позиці, але вищий шанс, що з першого разу схвалять більшу суму.
Як отримати онлайн-позику на картку: покрокова інструкція
Розберемо покроково процедуру оформлення – для тих, хто звертається по онлайн-позику на картку вперше. Вам знадобиться:
- телефон (під час оформлення позики менеджер може зателефонувати для уточнення, особливо якщо це перше звернення до компанії);
- паспорт та ІПН, або їхні фото чи скани;
- близько 1 години бути на зв’язку – на випадок, якщо заявку надішлють на дозаповнення, або в ній виявлять помилку, або менеджер вирішить зателефонувати;
- картка будь-якого українського банку на ваше ім’я, на яку можна отримувати гроші (тобто студентська або пенсійна можуть не підійти, якщо на них не можна отримати переказ від інших людей);
- Інтернет.
Оформити кредит можна через сайт або мобільний додаток (свої додатки є не у всіх МФО). Діяти потрібно так:
- Зареєструвати акаунт. Для реєстрації потрібен номер мобільного. На нього прийде СМС із кодом підтвердження.
- Заповнити анкету. Полів в анкеті небагато: ПІБ, адреса, email, загальна інформація про доходи, але без підтвердження довідкою.
- Прикріпити фото або скани документів. Суворих вимог до них немає, головне – щоб уся інформація на фото була помітна, було видно всі кути документа, і не було слідів редагування.
- Прив’язати карту. Це потрібно, щоб менеджер МФО переконався, що кредит оформляє справжній власник картки, а не шахрай, який заволодів чужими документами. Для прив’язки введіть усі дані (номер картки, місяць і рік та CVV), і ще раз надішліть СМС-код.
- Подати заявку на видачу позики. Вона заповнюється в онлайн-калькуляторі. Вказати потрібно суму і кількість днів. Поруч із калькулятором одразу покаже, скільки грошей потрібно повернути, окремо – суму за відсотковою ставкою за весь термін, і дату, до якої позику потрібно повністю погасити. Цю дату можна відразу встановити в нагадування на смартфоні, щоб не забути.
- Дочекатися відповіді. У перший раз заявку можуть розглядати 15-30 хвилин, рідко довше. На цьому етапі вам може зателефонувати менеджер.
- Отримати рішення. Воно приходить на email, в СМС, і в повідомленні на смартфоні, якщо ви встановили додаток МФО.
- Підписати договір. Якщо заявку схвалили, разом із відповіддю на email і в додаток надішлють і електронний документ. Прочитайте його про всяк випадок – у ньому ще раз прописані всі умови. Якщо все влаштовує – залишається відправити СМС-код, який замінює підпис від руки під документом.
Тепер в особистому кабінеті має відобразитися, що ви взяли позику. Гроші мають надійти на картку в найближчі кілька хвилин. Якщо через 5-10 хвилин переказ не прийшов – можна писати або телефонувати в техпідтримку МФО.
Поради перед оформленням позики онлайн
Перелічимо поради, які допоможуть уникнути проблем:
- Не беріть позику на не-важливі речі. Купівля нового смартфона, якщо старий куплений торік і відмінно працює – це не привід брати позику. Похід до хорошого стоматолога в неділю, якщо розболівся зуб і немає сил чекати черги в поліклініку через 1-2 тижні – це вагомий привід для позики.
- Не беріть кредит, якщо не впевнені, що зможете його повернути вчасно. Навіть якщо гроші потрібні терміново – у разі прострочення борг почне зростати швидше, і повертати його буде складніше.
- Якщо є можливість – погашайте кредит заздалегідь, а не в останній день. По-перше, так ви заплатите менше: відсотки в МФО нараховуються тільки за дні реального користування. Взяли кредит на 15 днів, але погасили за 10 – відсотки заплатите тільки за 10. По-друге – буде запас часу. Якщо відправити переказ наприкінці робочого дня в останній день дії договору, і транзакція затримається і прийде завтра – утвориться прострочення. Невелике, але його все одно доведеться оплачувати.
- Беріть стільки, скільки потрібно. Заздалегідь дізнайтеся, яка сума потрібна, і запросіть трохи більше (про всяк випадок, якщо МФО вирішить знизити суму). Наприклад, якщо на прийом у стоматолога потрібні 5000 грн – запросіть 6000 грн. Не потрібно запитувати 15 000: по-перше, ви платитимете більше за користування позикою, по-друге – з’явиться спокуса витратити “вільні” (але кредитні) гроші на щось іще, крім походу до лікаря.
- Вивчіть умови позики, перш ніж брати її. Дізнайтеся, які є способи погашення, який відсоток беруть за перекази за ними, скільки часу йде переказ кожним способом. Дізнайтеся, чи може погасити позику інша людина за номером вашого договору. Дізнайтеся, чи є комісії за погашення достроково або частинами. Дізнайтеся, з якого дня починають рахувати підвищений відсоток у разі прострочення (деякі МФО дають додатково 1-2 дні понад термін дії договору). Дізнайтеся, коли і як можна зв’язатися з техпідтримкою.
- Після того, як ви закрили взяту позику – перевірте, що ця інформація скрізь оновилася. Зайдіть в особистий кабінет у МФО, про всяк випадок візьміть паперову довідку про закриття позики або відсутність заборгованості в цій компанії. А через 1-2 місяці перевірте свою кредитну історію – що в ній теж показано погашену позику.
Якщо узагальнити: для позик у МФО діють ті самі поради, що й для банківських позик. Головне правило – зробити так, щоб не вийшло прострочення, бо за нього збільшується відсоткова ставка. А ще прострочення відображається в кредитній історії, тому через нього можуть виникнути складнощі з отриманням наступних позик.
Наші партнери
Credit Plus
CreditPlus – українська МФО, яка посідає перше місце серед мікрофінансових організацій України за рейтингом “FinAwards 2023”. Компанія видає кредити цілодобово і повністю дистанційно – без особистого візиту клієнта до відділення.
Credit7
Щоб не порівнювати вручну умови та нюанси оформлення в різних українських МФО, можна одразу звернутися до компанії, яка входить до топ-3 за рейтингом FinAwards 2023. Мова про Credit7.
Selfie Credit
SelfieCredit – відома в Україні МФО, яка входить до першої десятки рейтингу “FinAwards 2023”. Компанія пропонує дві кредитні програми. Працює без перерв і вихідних, кредитує повністю дистанційно.
Slon Credit
Slon Credit – одна з топових українських мікрокредитних організацій. У рейтингу “FinAwards 2023” вона стабільно входить до першої десятки. Компанія видає позики тільки через сайт, реальних відділень не має.